TAEHAN po sedmé v řadě obhájil celkové vítězství na PRAGUE OPEN 2015 | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

TAEHAN po sedmé v řadě obhájil celkové vítězství na PRAGUE OPEN 2015

TAEHAN opět nenašel přemožitele v taekwondo WTF - poomsae!
02.11.2015 17:51
(Aktualizováno: 2.11.2015 17:51)
Počet zhlédnutí: 7756
PDF E-mail Print

Korean Ambassador's Cup a Prague Open 2015

O víkendu 31.10.-1.11. se ve Sportovní hale Slavia Praha konal již 13. ročník turnaje Prague Open, který byl zároveň 3. ročníkem Korean Ambassador’s Cupu. První den se již tradičně soutěžilo ve sportovním zápase kyorugi, neděle pak patřila technickým sestavám poomsae.

Sobotních zápasů se zúčastnilo více jak 320 závodníků nejen z České republiky, ale také např. ze Slovenska, Slovinska, Běloruska, Německa či Litvy. Zápasilo se celkem na pěti plochách za použití elektronických vest Daedo. Taehan úspěšně reprezentovalo několik bojovníků a medaile zacinkaly hned několikrát. Patrik Nýč, který momentálně hostuje v Cobra Dojang, získal zlatou medaili, když ve finálovém zápase doslova zlikvidoval soupeře několika dobře mířenými kopy na hlavu.

V neděli měl Taehan na poomsae již větší zastoupení, ale oproti jiným turnajům chyběla řada zkušených závodníků. Nervozita stoupala i díky dlouhotrvajícím technickým potížím, nakonec se však elektronický bodovací systém podařilo spustit. Soutěžilo se nejdříve na dvou plochách, poté co docvičili i někteří závodící rozhodčí se turnaj rozběhl i na třetí ploše.

Žádná z dvojic a trojic, které Taehan nasadil, neodcházela z tatami bez medaile, většina dokonce získala kov nejcennější. Stoprocentní úspěch zaznamenali senioři a seniorky – všichni získali zlato. Ani mladší kategorie však nezůstaly pozadu, téměř všichni závodníci se probojovali do finálových kol a hodně z nich dosáhlo na stupně vítězů.

V soutěži klubů Taehan zvítězil s velkým bodovým náskokem (72 bodů) a za sebou nechal Hirundo (58 bodů) i Kangsim (57 bodů). Prague Open byl posledním turnajem poomsae v tomto roce a byl tak krásným vyvrcholením národní ligy a extraligy poomsae.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k získaným medailím!