Basketbalisté klesli na třetí místo tabulky skupiny A2 | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Basketbalisté klesli na třetí místo tabulky skupiny A2

Po kolapsu ve druhé půli na palubovce Ústí nad Labem, chtěl Kolín toto selhání odčinit na půdě Ostravy. Vyrovnané utkání však dovedli do vítězného konce hráči slezského celku.
26.03.2018 07:27
(Aktualizováno: 26.3.2018 07:27)
Počet zhlédnutí: 12168
PDF E-mail Print

Začátek zápasu vyšel lépe domácím basketbalistům, kteří se v páté minutě utrhli a vybudovali si až desetibodový náskok. Ten sice do konce první části neudrželi, ale i tak šli do druhé čtvrtiny s vedením o sedm bodů za stavu 26:19.

Druhá čtvrtina naopak patřila polabskému týmu, který nejenže dokázal manko smazat, ale dostal se i do poločasového vedení tří bodů – 38:41.

Třetí část utkání znamenala přetahovanou mezi oběma týmy. Ihned po příchodu ze šaten si ostravští uzmuli vedení zpět a po koších Stojačiče a Blagojeviče vedli o pět bodů. Rázem reagoval trojkou Číž. Do závěrečné čtvrtiny šel Kolín s vědomím vedení o čtyři body, když oba své trestné hody proměnil Pajović.

Jenomže zde se projevil kolínský syndrom. Vedení znovu prohospodařil, tentokrát již zkraje poslední čtvrtiny. Po proměněném trestném hodu a následné úspěšné trojce Bohačíka na něj navázal čtyřmi rychlými body Stojačič si vzal Pavel Beneš oddechový čas. Z něho však pramenily další body Ostravy, tentokrát zvyšoval Woods. Pak reagoval další trojkou kapitán Kolína Adam Číž, po kterém snižoval na rozdíl jediného bodu svojí střelou Petr Šafarčík. Měl šanci utkání vyrovnat, ale svůj trestný hod neproměnil. Místo vyrovnání Ostrava znovu uskočila na osm bodů.

Závěr ještě zdramatizoval svými body Skinner, dokonce byl minutu před koncem stav vyrovnaný. Jenže nedisciplinovanost kolínských basketbalistů jim vzala naději na výhru. Ostrava dostala dárek v podobě technické chyby Skinnera a nesportovní chyby Šafarčíka. Dárek byl přijat a Ostrava poráží Kolín potřetí v této sezóně, tentokrát 85:79.

„Od začátku se to tahalo a před čtvrtou čtvrtinou to bylo otevřené. Dali jsme pak důležité trojky a ubojovali to,“ uvedl trenér NH Ostrava Dušan Medvecký

„Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla poslední čtvrtina, kdy naši hráči ztratili sebevědomí. Přitom je jich v kádru mnoho zkušených. Ke konci už navíc chyběly morální síly. Domácí si za vítězstvím šli prostě víc,“ uznal kouč Kolína Pavel Beneš.

Body: Stojačič 24, Woods 16, Stanojevič 15, Bohačík 13, Blagojevič 9, Canada 6, Medvecký 2 – Skinner 21, Šafarčík 14, Číž 13, Machač 13, Dokoupil 5, Vocetka 5, Horák 4, Pajović 4. Rozhodčí: Kec, Jedlička, Karafiát. Střelba 2 body: 31/18:43/25. Trojky: 26/10:21/6. TH: 26/19:14/11. Doskoky: 34:33. Chyby: 23:23. Diváků: 750. Čtvrtiny: 26:19, 12:22, 16:17, 31:21.