Kolaps v Ústí | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Kolaps v Ústí

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním dominoval Kolín, druhý ovládlo Ústí. Totální výpadek kolínských basketbalistů znamená, že USK Praha se na Kolín bodově znovu dotáhlo.
22.03.2018 09:12
Počet zhlédnutí: 12026
PDF E-mail Print

Začátek zápasu byl zpočátku vyrovnaný, do šesté minuty byl stav 10:10. Poté začal šňůru dvanácti bodů v řadě svým proměněným trestným hodem hrající asistent David Machač. Stav po první části byl 10:22. V průběhu druhé čtvrtiny sice ústečtí basketbalisté svoji ztrátu stáhli na šest bodů, ale Kolín si své vysoké vedení vybojoval zpátky. Deset vteřin před koncem byl náskok dokonce dvacet bodů, ale poločasový stav byl nakonec 28:46 a osmnáctibodové vedení se zdálo jako velmi pohodlný polštář do dalších dvou zbývajících čtvrtin zápasu. Jenže nemožné se stalo skutkem, bohužel pro Kolín se tak nekoná v této sezóně poprvé.

Stahování náskoku začalo hned ve třetí části, která skončila 23:8 ve prospěch ústecké Slunety. Šest minut před koncem držel Kolín náskok pěti bodů, jenže rychlé body Robinsona a Spencara vyrovnalo stav utkání. Po dalším neproměnění kolínských střel šlo Ústí do vedení. Kolín dokázal reagovat proměněnými trojkovými pokusy, a tak si uzmul vedení zpět, ale závěr patřil ústeckým basketbalistům. Šest bodů vstřelil Robinson a schylovalo se k heroickému závěru. Třináct vteřin před závěrečným klaksonem si vzal Pavel Beneš timeout a ten zabral dokonale, když Michal Vocetka proměnil další trojku. Kolín ztrácel jediný bod. Pak takticky Vocetka fauloval Šotnara, který proměnil jen jediný trestný hod a Ústí tak vedlo o dva body. Dvě vteřiny před koncem dokázal stav hry srovnat Lee Skinner, a vypadalo to na třetí prodloužení mezi Ústím a Kolínem. Jenomže z autového vhazování dostal míč za tříbodovou hranicí Šotnar, který svojí střelou o desku dostal míč skrz obroučku a Ústí si připisuje další výhru nad Kolínem.

Jelikož USK Praha dokázalo zvítězit v Jindřichově Hradci, znovu se bodově dotahují na kolínský celek. Kolín zajíždí v sobotu na horkou půdu do Ostravy, která vyhrála v Brně po prodloužení 75:76. Kolínské borce tedy nečeká jednoduchý soupeř.

Body Ústí: Šteffel David 20, Robinson Donald 14, Šotnar Michal 12, Votroubek Stanislav 12, Šmíd Filip 11, Singletary Evan 7, Svejcar Spencer  3, Treadwell Josh 2, Kaša Jakub 0, Pecka Ladislav 0

Body Kolín: Šafarčík Petr 18, Skinner Lee Edward 17, Machač David 16, Vocetka Michal 11, Dokoupil Petr 7, Pajović Miloš 4, Číž Adam 3, Bakić Bojan 2, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

STŘELBA 3B. 24/9:28/9 STŘELBA 2B. 40/19:36/19 TH 21/16:17/13 doskoky 36:41 CHYBY 20:24 ROZHODČÍBaloun Jan, Kec Jakub, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 604