Kolínu se doma nedaří | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Kolínu se doma nedaří

Ve druhém zápase skupiny A2 hostili kolínští Medvědi soupeře z Ostravy. Ta okupuje desátou pozici tabulky. Celek, který se spoléhá především na zahraniční hráče, první polovinu zápasu tahal za kratší konec. Nakonec si však odváží důležitou výhru.
05.03.2018 11:41
Počet zhlédnutí: 12040
PDF E-mail Print

Už úplný začátek zápasu ukázal, že Ostrava bude nebezpečná. První minuta znamenala ostravské vedení 0:8. Po oddechovém času Pavla Beneše přišlo dotahování náskoku a celkově ovládnutí první části zápasu, když v poslední minutě pěti body zařídil vedení Kolína Bojan Bakić. Druhá čtvrtina začala body Vocetky s Čížem, a tak náskok narostl v jednu chvíli na 10 bodů a nastolený trend by předpokládal ovládnutí zápasu domácími. Opak byl pravdou a rychlé koše hostů umazaly náskok na vratké 4 body. Poločas zakončil dvoubodovou střelou Šafarčík a do šaten se šlo za stavu 42:39.

Jenže Kolín už po 4 minutách hry druhého poločasu své vedení ztratil a měl co dělat, aby náporu ostravských hráčů dokázal čelit. V závěru části srovnával skóre trestnými hody nejlepší střelec domácích Petr Šafarčík. Do závěrečné části tak bylo utkání otevřené a šance na vítězství byly naprosto vyrovnané. V prvních okamžicích poslední čtvrtiny držely otěže zápasu kolínští basketbalisté, vždyť ještě čtyři minuty před koncem zápasu vedl Kolín o 6 bodů díky úspěšné tříbodové střele Bakiće. Jenže od té doby jakoby na hřišti byli jen hráči Ostravy. Rázem srovnali stav a díky dvěma úspěšným střelám Michala Medveckého si ostravská Nová Huť odvezla dva body. Kolín díky prohře USK Praha stále drží osmou pozici.

Body: Šafarčík 18, Pajović 13, Skinner 13, Bakić 11, Číž 11, Machač 9, Vocetka 5 – Woods 19, Blagojevič 18, Stanojevič 13, Canada 12, Stojačič 10, Bohačík 8, Medvecký 7. Rozhodčí: Baloun, Kurz, Linhart.