Slezský celek byl nad síly Kolína | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Slezský celek byl nad síly Kolína

Bojovali až do závěrečného hvizdu, ale výhry se nedočkali. Zejména špatná střelba za tři body byla příčinou prohry. Opava si tak díky výhře upevnila svoji pozici třetího týmu Kooperativa NBL, kdežto Kolín zůstává na sedmé pozici.
13.02.2018 09:51
Počet zhlédnutí: 11741
PDF E-mail Print

Začátek zápasu přitom patřil domácím borcům, kteří si vybudovali pětibodový náskok. Ten drželi až do konce první části utkání. Jenže během prvních tří minut druhé čtvrtiny dokázala Opava kolínské vedení smazat a rázem otočila průběh hry ve svůj prospěch. První poločas tedy patřil hostujícímu celku, kterému poločasové vedení vystřelil trojkou Bukovjan - 40:43.

V začátku druhého poločasu vyrovnal hru jediný kolínský trojkař zápasu Bojan Bakić. Opava ale nedovolila Kolínu přiblížit se více než na jeden bod a když v závěru dal dva koše za sebou Radovan Kouřil, byla ztráta po třetí části o pět bodů. A jelikož hned zkraje poslední čtvrtiny Opava rychlými koši navýšila náskok na 9 bodů zdálo se být o vítězi rozhodnuto. V posledních okamžicích utkání se ale Kolín zmátořil a svoji bojovností a koši Šafarčíka a Číže snížil opavské vedení. Bohužel nezbývalo dostatek času, a tak si Opava odvezla výhru 80:85.

„Asi jsme na sebe vytvořili zbytečně velký tlak, na hráčích to bylo vidět. Ale pořád máme šanci na to, abychom se porvali o skupinu A1. Ve středu to proti Pardubicím bude opět o všechno a věřím, že utkání dopadne lépe,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Jsem rád za vítězství, protože v Kolíně se nevyhrává a nevyhrávalo nikdy snadno. Je to pro nás důležité vítězství do skupiny A1, protože pořád bojujeme o co nejlepší postavení do play – off a toto vítězství se bude počítat,“ přiznal trenér Opavy Petr Czudek.

Body: Pajović 17, Skinner 14, Bakić 13, Číž 12, Šafarčík 12, Machač 6, Dokoupil 4, Vocetka 2 – Šiřina 21, Klečka 14, Kouřil 14, Bujnoch 11, Gniadek 6, Kvapil 6, Bukovjan 5, Dragoun 5, Jurečka 3. Rozhodčí: Kec, Kučera, Jeřáb.Střelba za 2 body: 49/28:42/22. Trojky: 23/3:30/10. TH: 17/15:18/11. Doskoky: 52:33. Čtvrtiny: 24:19, 16:24, 17:19, 23:23. Diváků: 608. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch (Opava).