Čtvrtá domácí výhra kolínských basketbalistů | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Čtvrtá domácí výhra kolínských basketbalistů

BC Geosan Kolín ukořistil čtvrtou výhru z pěti domácích zápasů. Tým NH Ostrava porazil 70:63.
09.01.2018 10:30
(Aktualizováno: 9.1.2018 10:30)
Počet zhlédnutí: 11708
PDF E-mail Print

Úvodní čtvrtina se podařila více hostujícímu celku, ve které si ostravští vybudovali náskok 8 bodů, i když několikrát v průběhu čtvrtiny byl náskok i o 10 a více bodů. Ve druhém dějství si Ostrava náskok hlídala a po poločase měl Kolín manko osmi bodů. Do druhého poločasu nastoupili domácí s velkým nasazením a hlavně zlepšenou obranou. Z toho pramenila báječná čtvrtina, ve které kolínští basektbalisté otočili vývoj utkání a třetí část výhráli 23:5. To dodalo BC Geosanu Kolín klid a v poslední čtvrtině dokázala Ostrava jen mírně stáhnout náskok domácích o 3 body. Kolín si tak připsal čtvrtou domácí výhru a posouvá se v tabulce výše, v tuto chvíli na osmou příčku.

Šli jsme do utkání s nějakým záměrem, který se nám první polovinu vůbec nedařil. Ostrava hrála velmi dobře. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké drobné změny, které se nám vyplatily,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

K obratu nám dopomohla i Ostrava. Její hráči začali hrát sami na sebe. Ostravu jsme donutili k 22 ztrátám. Ve druhém poločase jsme zastavili její hru ve vymezeném území a to byla voda na náš mlýn a začátek našeho úspěchu,“ podotkl Beneš.

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/ostatni_region/pavel-benes-drobne-zmeny-ve-druhem-polocase-se-nam-vyplatily-20180108.htmlChtěl bych poděkovat divákům, kteří nás hnali hodně dopředu. Viděli, že utkání není jednoduché. Nám se nedařilo na útočné polovině, netrefovali jsme spoustu volných střel, jak ve vymezeném území, tak kolem tříbodové vzdálenosti. Větší vůlí po vítězství jsme to ale dotáhli do vítězného konce a jsem za to rád,“ oddechl si Beneš.

Mužem zápasu byl sice vyhlášený Michal Vocetka, velký podíl na výhře měl ale Lee Skinner. Nejlepší střelec utkání, dokonce i celého kola.

Pro obě strany to bylo těžké utkání. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. My ale dokázali předvést několik dobrých obran, kdy jsme Ostravu zastavili. Zůstali jsme soustředění po celý zápas a díky tomu jsme byli schopni utkání vyhrát,“ řekl muž, který zároveň posbíral i nejvíc doskoků.

Body: Skinner 28, Šafarčík 15, Bakić 11, Machač 9, Vocetka 5, Horák 2 – Stojačič 15, Blagojevič 13, Bohačík  12, Woods 12, Payne 9, Medvecký 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Záruba. Střelba 2 body: 35/18:35/18. Trojky:25/6:17/6. TH: 21/16:13/9. Doskoky: 33:34. Chyby: 17:20. Diváků: 610. Průběh: 19:27, 34:42, 57:47. Nejlepší hráč: Vocetka Michal (Kolín).