Další domácí výhra BC Geosanu Kolín | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

Další domácí výhra BC Geosanu Kolín

Patnácté kolo Kooperativa NBL je již minulostí a BC Geosan Kolín se posunul v tabulce na deváté místo. Kolínští basketbalisté dokázali urvat třetí výhru z dosavadních čtyř domácích zápasů.
04.01.2018 11:05
(Aktualizováno: 4.1.2018 11:05)
Počet zhlédnutí: 11913
PDF E-mail Print

Jindřichův Hradec doposud nezná pocit vítězství a zapsal si patnáctou porážku. Vítězství proti Basket FIO Banka Jindřichův Hradec se však nerodilo lehce. Hosté ale začali lépe, když vedli hned zkraje 0:8. Domácí Medvědi dokázali rychle reagovat a do konce čtvrtiny zvrátili stav na 17:16. Hra se ve druhé čtvrtině vyrovnala a poločas skončil nerozhodně 40:40.

Třetí čtvrtina patřila hostům, kteří vstřelili 36 bodů a vstupovali do poslední částí utkání s náskokem 16 bodů. Zápas se zdál být rozhodnut, ale domácí borci se nevzdali a do poslední čtvrtiny nastoupili plní odhodlání vzít si vítězství pro sebe. A podařilo se. Závěrečná část (29:8) patřila jasně BC Geosanu Kolín, který smazal manko a domácí tak mohli slavit společně se svými fanoušky famózní obrat. Konečný stav 89:84 režírovali na kolínské straně Lee Skinner s 21 body, Bojan Bakić s 18 body a Petr Šafarčík se 13 body. Za hosty zlobili nejvíce Upchurch (28 bodů), Petrič (18 bodů) a Stegbauer (16 bodů).

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Lee Skinner, kterému se užitečnost zastavila na hodnotě 40 a k 22 bodům přidal senzačních 19 doskoků. Díky tomuto skvělému výkonu byl mezi TOP hráči kola KNBL, když byl nejlepším hráčem v užitečnosti a doskocích. Zároveň se zpět posunul na první místo v průměrné užitečnosti celé sezóny.

„Šli jsme do utkání s nějakým záměrem, který se nám bohužel nedařil. V prvním poločase vůbec. Drželi jsme se jej i ve třetí čtvrtině. I když jsme ji prohráli, utkání se tam zlomilo v tom, že soupeř se snažil střílet pouze z dlouhé vzdálenosti a měl velkou úspěšnost. Ve třetí čtvrtině nehrál vůbec z vymezeného území, což začínala být voda na náš mlýn. Jsem spokojen pouze s poslední čtvrtinou. Ne s tím, že jsme ji vyhráli 29:8, ale zejména s nasazením,“ řekl Pavel Beneš.

„Dostali jsme se do velmi slibného náskoku 16 bodů, ale ani to nestačilo, protože jsme neudělali poslední krok. A ten krok jsme neudělali, protože hrajeme ve velmi úzké rotaci. To není výmluva, ale realita. Ti klíčoví hráči, kteří nám náskok vybudovali, tak v závěru nemohli. Druhá věc, která rozhodla, byla ta, že Kolín neztratil víru ve vítězství. My navíc poslední čtvrtinu odehráli bez organizátora. Bez rozehrávače,“ dodal zklamaný Forejt.

Body: Skinner 21, Bakič 18, Šafarčík 13, Číž 12, Horák 8, Pajovič 6, Vocetka 5, Dokoupil 4, Machač 2 – Upchurch 28, Petrič 18, Stegbauer 16, Zuzák 8, Bašta 6, Fait 5, Novák 2, Stojilkovič 1. Střelba 2 body: 52:27/37:20. Trojky:20:4/27:11. TH: 30:23/17:11. Diváků: 600. Čtvrtiny: 17:16, 23:24, 20:36, 29:8. Nejlepší hráč: Lee Skinner (Kolín).