Na kolínské stavební škole se projektu ERASMUS+ daří
V letošním školním roce zahájila SOŠ a SOU stavební Kolín realizaci nového dvouletého projektu v rámci programu ERASMUS+ Partnerství „FREEDOM - COMMONPLACE OR PRIVILEGE? LIFE WITHOUT FREEDOM - DIFFERENT PLACES, DIFFERENT PEOPLE, DIFFERENT PERIODS”.Počet zhlédnutí: 1732
Kolínská stavební škola pokračuje i v letošním roce s projekty ERASMUS+
V letošním školním roce zahájila SOŠ a SOU stavební Kolín realizaci nového dvouletého projektu v rámci programu ERASMUS+ Partnerství „FREEDOM - COMMONPLACE OR PRIVILEGE? LIFE WITHOUT FREEDOM - DIFFERENT PLACES, DIFFERENT PEOPLE, DIFFERENT PERIODS”. Jedná se o mezinárodní projekt, do kterého jsou zapojené čtyři školy z ČR, Německa, Maďarska a Slovenska. Minulý týden se sešli v kolínské stavební škole zástupci škol všech čtyř zemí na úvodním semináři pro učitele, který byl věnován využívání digitálních technologií v projektu. Na toto setkání učitelů pak v prosinci opět v Kolíně naváže týdenní schůzka celkem 24 žáků ze škol zapojených do projektu, kteří budou ve společné práci pokračovat. Žáci se budou na příkladu utlačování kolínské židovské menšiny v období holocaustu věnovat tematice omezování lidských svobod. Na toto téma pak budou navazovat i ostatní aktivity projektu, například v Německu se setkání zaměří na stavbu Berlínské zdi. Další společná práce čeká všechny žáky na plánovaných schůzkách v Maďarsku a na Slovensku.
Hlavním cílem celého projektu je, aby si žáci uvědomili důležitost svobody, že svoboda nebyla a není samozřejmostí, a k čemu může vést její omezování. Aby pochopili a uměli popsat nebezpečí současného světa, jakými jsou např. radikalismus, extrémismus, xenofobie, rasismus…
Žáci si při práci na projektových aktivitách zlepší své komunikační dovednosti v cizím jazyce, zlepší se v ICT kompetencích, naučí se samostatně pracovat, posílí si sebevědomí, zažijí pocit úspěchu a sami sebe motivují k sebevzdělávání. Velkým přínosem pro všechny zúčastněné žáky bude v neposlední řadě možnost uzavřít nová mezinárodní přátelství a získat nové zahraniční kontakty. Během dvou let budou žáci komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, kde budou sdílet s ostatními prostřednictvím e-Twinningu své fotografie, články, diskuze, rozhovory a videa.
Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební